Lajme

“Demi i tërbuar”, “Ilegale”, “Lautiseksual”: pokeri i kapitenit të Interit bëhet viral në rrjetet sociale

Së pari, “pokeri” me rekordin e bashkangjitur, pastaj komplimente pa fund në rrjetet sociale. Një ditë pas paraqitjes së mahnitshme të Lautaro Martinez, i cili shënoi katër gola në Salerno si zëvendësues, një arritje rekord në Serinë A deri dje, ekstaza e zikaltërve shpërtheu online.

Të gjithë në këmbët e “Demit të tërbuar”, emri më popullor dhe i fryrë për të përshkruar natën e bujshme të sulmuesit të Inzaghit. “Tridhjetë e pesë minuta për të bërë histori”, përmbledh një fans në Twitter, duke e cilësuar argjentinasin thjesht si “të paligjshëm”.

“Pokeri” në Salerno brenda 35 minutave fshiu me një goditje të gjitha frikën e një Toro të rraskapitur dhe mungesë oksigjeni pas dy ndeshjeve pa shënuar. Tani argjentinasi ka arritur nëntë gola në vetëm shtatë ndeshje, “një shenjë – nënvizon një përdorues – e rritjes së dukshme nga pikëpamja mendore.

Lautaro sot ka një pjekuri të tillë që e bën atë lider të padiskutueshëm, duke demonstruar faktin se futbollistët e fortë, nëse u jepet përgjegjësi, bëhen kampionë absolut”. Fluksi i komenteve shkon përtej entuziazmit të thjeshtë për Lautaron, i cili deri më tani ka qenë vendimtar në pesë nga gjashtë fitoret e arritura nga zikaltrit (pa harruar lëvizjen shpëtimtare në Champions League kundër Real Sociedad).

Kështu, argjentinasi bëhet edhe “lautiseksual”, sepse është i aftë të gjenerojë kënaqësi të pastër në një bazë tifozësh gjithnjë e më të përkushtuar. Ka nga ata që propozojnë meme festive me sfond hiperbolik, me një Lautaro që këtë vit do ta shihte golin sa një unazë e San Siros.

Ka nga ata që e përmbledhin madhështinë e argjentinasit në një slogan të shkurtër dhe me ndikim: “ekselenca vesh Lautaron”; dhe ka edhe nga ata që zgjedhin ironinë duke thirrur “një lutje për të gjithë ata që nuk e kanë Lautaron në futbollin fantastik”.

Balkanweb

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close