Lajme

Dëmtohet ura e Mesaplikut në Vlorë, 300 banorë mbeten të izoluar: Kanë kaluar natën në makina…

Moti i keq ka shkaktuar mjaft probleme në Vlorë. Është dëmtuar ura e Mesaplikut ku rreth 300 banorë mbeten të izoluar dhe mësohet se gjatë natës kanë fjetur në automjete.

Burime bëjnë me dije se eshte demtuar dhe ura e Kallaratit, Llakatundit si dhe ka prezencë uji edhe në aksin nacional Vlorë-Selenicë. Lumi Vjosa ka dale nga shtrati si pasoje e motit te keq dhe po krijon mjaft probleme në fshatin Fitore të Vlorës ku shume banesa jane zhytur nen uje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close