Lajme

Deputeti i Lushnjes shkon në Kuvend me pras dhe tranguj

Ndërkohë që në Lushnje vijon protesta e fermerëve të Lushnjes pasi nuk shohin që kërkesat e tyre të jenë plotësuar, deputeti i këtij qyteti, Saimir Korreshi i është drejtuar sallës së Seancave Plenare me dy produkte karakteristike të kësaj zone: Prasin dhe kastravecin.

Përmes një postimi në Facebook, Korreshi shprehet se janë prodhime BIO, të cilat po ia dërgon qeverisë në Kuvend. “Rrugës për në Parlament. Duke i sjellë produkte BIO qeverisë direkt nga fermerët e Myzeqesë”, shkruan ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: