Lajme

Deputeti ‘godet’ sërish: Spitali i Lushnjes, vetëm për synetlliqe, të heqin dy herë apendicitin

Deputeti demokrat Saimir Korreshi numëroi një mori problemesh që has Lushnja në lidhje me sistemin shëndetësor dhe atë arsimor sidomos gjatë pandemisë.

Korreshi i mëshoi faktit se në spitalin e Lushnjes nuk jepet asnjë shërbim, përveç synetllëqeve, kurse shkollat sipas tij janë në kushte skandaloze.

Këto fjalë të Korreshit shkaktuan sërish reagime në sallë, ashtu si edhe herën e fundit, ndërsa për të mos përsëritur “gabimin” e parë, deputetët demokratë u përpoqën të merreshin me diçka tjetër ndërkohë që ai fliste. Gjekmarkaj vuri kufjet, Dashnor Sulaj nuk e mbajti të qeshurën, kurse Alibeaj ia arriti duke u sforcuar shumë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close