Lajme

Deputeti Vullnet Sinaj takim me banorët e fshatit Gërnec

Deputeti Vullnet Sinaj takim me banorët e fshatit Gërnec. Sinaj, Dikur të lënë në harresë , sot në vëmendjen e qeverisë Rama. Votë masive për partinë socialiste, mbështetje për deputetin Vullnet Sinaj, pa parë bindjet politike. Fshati Gërnec do të jetë në 25 prill edhe një herë mbështetje për partinë socialiste.

Ish kreu i komunës Vllahinë Sokol Hodaj në nisje të takimit në fshatin Gërnec ka kërkuar nga banorët e zonës për të mbështetur deputetin dhe partinë socialiste. Sot edhe pse dikur kundërshtare politikë , sot jemi bashkë  ,pasi partia socialiste ka sjellë në zonë ,një njeri të besës dhe një deputet që padyshim di të mbajë fjalën dhe të jetë pranë njerëzve, ka theksuar Hodaj .

Pozicionimi i Sokol Hodaj me partinë socialiste është një pozicionim i drejtë dhe që padyshim do i sjell vetëm zhvillime pozitive Gërnecit. Politika qëndrore kur është në union me qeverisjen vendore sjell vetëm zhvillim për zonën dhe në Gërnec. Unë shoh se cfarë do e kemi në 25 prill dhe për këtë ju përgëzoj. Nuk di të bëj dallime , mes të majtëve dhe të djathtëve, dhe besoj zyra juridike e ngritur në Vlorë u ka ardhur në ndihmë banorëve të zonës dhe këtë duhet ta bejnë edhe banorët e Gërnecit. Subvecionet në bujqësi ishte një premtim i arritur, ku edhe në Gërnec një vit më parë përfituan tre aplikues, këtë vit janë tetë ka theksuar deputeti Sinaj .

Zona e Gërnecit, por edhe e lumit të Vlorës ka qenë jashtë vëmendjes së politikës, sot është në vëmendje të politikës dhe qeverisë Rama. Nuk ka asnjë krahasim mes Edi Ramës dhe konkurentit të tij në politikë. Rama ka ditur të përballojë me sukes edhe tërmetin ,pandeminë, ka nisur edhe vaksinimi masiv. Dhe po ashtu të mos harrojmë investimet e rëndësishme në këtë zonë , ka theksuar Sinaj Gërneci do të jetë një nga zonat ku vota do të jetë masive për partinë socialiste, duke besuar se vetëm kjo forcë politike do të dije të vijojë reformat e nisura.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: