Lajme

Detaje/ Familjarët rrahën mjeken pasi u vdiq vëllai nga Covid, si ndodhi ngjarja në spitalin e Tiranës

Detaje të reja janë zbardhur ditën e sotme nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Tiranë.

Bëhet me dije nga burimet për mediat se 2 shtetasit që janë arrestuar nga Policia e Tiranës dhe dy të tjerët që janë proceduar penalisht kanë dhunuar mjeken dhe kanë thyer dyer dhe dritre të një spitali.

Njoftohet se ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme tek invektivi.

Igli Spahija dhe K. S., 50 vjeç kanë pasur vëllain të shtruar në infektiv, i cili ka qenë i prekur me COVID-19, por veç saj ka pasur dhe sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Mbrëmjen e djeshme viktima ka pësuar atak kardiak ku dhe ka humbur jetën.

Pas kësaj ngjarje shtetasit Igli Spahija, 41 vjeç dhe Bledar Bali, 54 vjeç, së bashku me 3 personat e tjerë që janë proceduar penalisht kanë hyrë në ambientet e spitalit duke u konfliktuar fillimisht me policin privat të infektivit që qëndronte jashtë spitalit dhe më pas me mjekë e infermier.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close