Lajme

Detaje nga ngjarja në “Don Bosko”/ Konflikti nisi mes 2 grupe të rinjsh, 1 prej të plagosurve në gjendje të rëndë, policia sekuestron kamerat e sigurisë

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë që tronditi kryeqytetin pak minuta më parë ku 1 persona ka mbetur i vrarë dhe 3 të tjerë të plagosur. Gazetarja Dorjana Bezat bën me dije se ngjarja ka ndodhur në një lokal në kompleksion “Fiori Di Bosko” në lagjen Don Bosko në kryeqytet. Mësohet se ka pasur një konflikt mes dy grupesh të rinjsh  të cilët pas përdorimit të armëve ngjarja mori përmasa tragjike.

Mësohet gjithashtu se viktima ka humbur jetën ne vendngjarje ndersa nje prej te plagosurve eshte rende ne spital

“Në bllokun e banimit Fiori Di Bosko ka ndodhur një konflikt në një lokal ku 2 grupe të rinjsh janë përfshirë në konflikt. Viktima ka humbur jetën në vendngjarje.

Ndërkohë kanë mbetur të plagosur rëndë edhe 3 të tjerë.  Në lokal ka patur edhe persona të tjerë që janë tmerruar nga ngjarja. Policia ka ngritur pika kontrolli në pikat lidhëse ke Durrësin dhe Krujën. Tani po pyten dëshmitarët. Tani po nxirren edhe pamjet e kamerave të sigurisë”- tha Bezat.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: