fbpx
Lajme

Detaje/Përfshihet nga flakët automjeti i kryetarit të bashkisë së Vlorës Dritan Leli

Ngjarja është rregjistruar rreth orës 04 e 26 minuta të mëngjesit të së enjtes,ku automjeti tip Range Rover me targa AA 525 MP në pronësi të bashkisë së Vlorës dhe që përdorej nga kryetari i bashkisë është përfshirë nga flakët ,ndërsa së bashku me të është djegur edhe një tjetë automjet tip ford me targa AA 339 MZ,në pronësi të shtetasit me iniciale B.A. Ky i fundit ka marrë flakë për shkak se ndodhej i parkuar shumë pranë automjetit që përdorej nga kryetari i bahskisë së Vlorës.

Drejtuesi i mjetit tiP range rover,shoferi i kryetarit të bashkisë së Vlorës,shtetasi E.T,e kishte parkuar automjetin pranë banesës së tij,në një pallat në lagjen Lef Sallata të qytetit të Vlorës. Mësohet se si pasojë e flakëve të dy automjetet janë djegur plotësisht,ndërsa policia ka ngitur një grup hetimor që po merret me këtë ngjarje. Të dy automjetet janë larguar rreth orës 05 e 30 minuta në vendi i ngjarjes,ndërsa nga ajo cfarë ka mbetur në vend është një gomë rezervë dhe mbetjet e blozës së shkaktuar nga djegia e të dy automjeteve.

Mësohet se fillimisht automjeti i kryetarit të bashkisë së Vlorës të jetë dërguar në policinë e Vlorës,ndërsa nga burime të bluve,mësohet se automjeti është dërguar më pas drejt Tiranës,për ekspertizë dhe për të saktësuar shkaqet e djegies. Burime nga blutë e Vlorës saktësojnë se dyshimet janë që bëhet fjalë për një zjarrvënie të qëllimshme,por ende asgjë nuk ëhstë saktësuar zyrtarisht nga policia,pasi do të pritet rezultati i ekspertizës që do të saktësojë edhe shkaqet e zjarrvënies në automjetin e kryetarit të bashkisë,nëse realisht kemi të bëjmë me zjarrvënie të qëllimshme,apo flakët kanë ardhur për shkaqe aksidentale.

Banorë të zonës,ku edhe u dogj automjeti shprehen se nuk ka ndodhur asnjëherë pranë banesave të tyre një ngjarje e tillë e rëndë.Ndërkohë nuk ka patur endea snjë reagim nga bashkia e Vlorës apo vetë kryetari i bashkisë së Vlorës Dritan Leli,lidhur me këtë ngjarje,që coi në djegien e automjetit të tij.

Ky është rasti i dytë i rregjistruar në Vlorë,kur digjet një automjet që përdoret nga kryetari i bashkisë së Vlorës. Në 24 janar të vitit 2012 është djegur edhe automjeti i kryetarit të bashkisë në atë kohë,Shpëtim Gjika ,një mercedez benz me targa AA 815 AN,ngjarje e ndodhur ën atë k9ohë në zonën e ujit ët ftohtë,pranë banesës së Gjikës. Edhe atëherë anjëherë nuk u përcaktua ,nëse ishte zjarrvënie e qëllimshme,apo thjehst një ngjarje aksidentale.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button