Lajme

DETAJE / Spanjolli i vrarë me thikë në Karavasta dhe shoku i tij punonin në serat e Divjakës

Detaje të reja nga vdekja e turistit spanjoll në Divjakë.

Mësohet Franciso Cervilla, 47 vjeç, dhe bashkëatdhetari i tij O.V, punonin në serat e Divjakës.

Ngjarja ndpdhi mbrëmjen e djeshme në një hotel në Karavasta.

Sipas policisë, dyshohet se ka dëmtuar veten me mjet prerës (thikë) dhe për pasojë 47-vjeçari ka humbur jetën.

Sipas deklarimeve të para të shokut të tij të dhomës, shtetasit spanjoll O. V., 41 vjeç, rezulton se 47-vjeçari është dëmtuar me mjet prerës gjatë kohës që ka qenë duke bërë dush.

Nga ana e grupit hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po kryhen veprime të thelluara hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, për të përcaktuar shkakun e kryerjes së vetëvrasjes.

Ndërkohë, është shoqëruar në ambientet e Policisë, shoku i dhomës, shtetasi O. V., për sqarimin e të gjitha rrethanave dhe mekanizmit të ngjarjes’.

Policia gjithashtu njoton se ‘Në përfundim të veprimeve të para hetimore në vendngjarje do ketë njoftim të detajuar për këtë rast’.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close