Lajme

DETAJET/ Punonjëset i rekrutonte motra, si 23-vjeçari kishte ngritur qendrën e prostitucionit

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me operacionin e zhvilluar këtë të mërkurë në Tiranë, ku në një qendër masazhi u zbulua një aktivitet i ushtrimit të prostitucionit.

Gjatë kontrollit të ushtruar në “qendrën relaksuese”, në Unazë të Re, që menaxhohej nga 23-vjeçari, Kristos Halili, u konstatua se motra e tij Kristiana Halili shfrytëzonte për prostitucion, një punonjëse në këtë qendër.

Në pranga përfunduan të dyja vajzat e gjetura, të cilat akuzohen për “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Prostitucion”. Ndërkohë që u shpall në kërkim administratori i kompanisë.

Bëhet me dije se 23-vjeçari Kristos Halili, përdorte motrën e tij për të rekrutuar vajza të reja me qëllim shfrytëzimin e tyre për prostitucion.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme hetimore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close