Lajme

Devoll/ Mbërrin i pajetë në spital fëmija 2-vjeçar, dyshohet se piu raki

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në fshatin Sul, Devoll, ku një fëmijë 2 vjeçar ka vdekur pasi dyshohet se ka konsumuar aksidentalisht raki. Policia bën me dije se i mituri ka mbërritur i pajetë në spital dhe mjekët nuk kanë mundur të bëjnë dot asgjë.

Devoll/Informacion paraprak Paraditen e sotme, në spitalin e Bilishtit, ka mbërritur i pajetë një i mitur 2-vjeçar, nga fshati Sul, Devoll. Nga të dhënat e para dhe deklarimet e stafit mjekësor, dyshohet se fëmija ka humbur jetën pasi ka konsumuar aksidentalisht një sasi pije alkoolike (raki), nga një shishe që familjarët e kishin lënë në banesë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close