Lajme

Dhëndri dhunon vjehrrën në Vlorë

Një 35-vjeçar ka dhunuar vjehrrën e tij në Vlorë.

Për pasojë, sipas Policisë Vendore, mësohet se u plotësua kërkesë-padia, për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen A. R., 43 vjeçe, banuese në Vlorë, pasi dhëndëri E. G., 35 vjeç, banues në Vlorë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.

Komisariati i Policisë Vlorë

Më datë 20. 11. 2018, u plotësua kërkesë-padia, për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen A. R., vjeçe 43, banuese në Vlorë, pasi dhëndëri E. G., vjeç 35, banues në Vlorë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, ”Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close