Lajme

Dhërmi, IKMT nis vendosjen e eksplozivit në hotelin e mikut të Fredi Belerit

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit dhe policia mëngjesin e kësaj të enjte janë të vendosur pranë hotelit ku pritet që të bëhet shembja me eksploziv.

Shembja e hotelit do të bëhet me shpërthim të kontrolluar dhe pse akoma nuk ka një afat kur do të ndodhë shpërthimi, vetëm se sot pritet të nisë puna për hapjen e vendeve ku do te vendoset eksplozivi. Ndërkaq kujtojmë se hoteli është në pronësi të Fjorentin Belit, mik i Fredi Belerit. Hoteli është ngritur anës detit në zonën e Dhërmiut.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close