Lajme

Dhërmi, kandidati i PS Jorgo Goro vijon takimet e ngrohta me banorët (Video)

Interesi i qytetarëve, mbi të gjitha. Nga Dhërmiu ne ndalesën e tij të rradhes ne fushaten per zgjedhjet e 14 majit, kryetari i bashkise Himare dhe kandidati i PS Jorgo Goro, shoqeruar edhe nga deputeti Vullnet Sinaj ka marre nje tjeter mbeshtetje maksimale dhe te ngrohte, por edhe vleresim per punen e tij deri me tani ne kryer ta bashkise. Ne fjalen e tij, deputeti Vullnet Sinaj ka hedhur poshte zerat qe qarkullojne mbi nje marreveshje me Greqine, teksa sipas tij, e vetmja marreveshje mbetet ajo qe Himara do te vijoje te drejtohet nga Jorgo Goro.
Ne fjalen e tij deputeti e ka cilesuar kandidatin kundershtar si te papershtatshem per te drejtuar Himaren. Pune te mira jane realizuar, te tjera do te vijojne ne kater vitet e ardhshme, ne nje zone si Dhermiu dhe Gjoleka me prioritet turizmin.
Do te vijoj te jem krah jush, ashtu si deri tani – ka theksuar Goro, pasi interesi i banoreve eshte kryesori dhe me i rendesishmi. Anetari i keshillit bashkiak Gjergj llijadhi e ka quajtur privilegj kandidimin, ndersa banore te zones kane konfirmuar faktin se Dhermiu, por edhe e gjithe zona ka ndryshuar nen drejtimin e Jorgo Goros ne krye te bashkise Himare. Vleresime dhe mbeshtetje, qe tregojne se banoret e Himares e kane te qarte voten e tyre per Jorgo Goron ne date 14 maj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close