Lajme

“Dhimbje për shfarosjen e 6 milionë hebrenjve”, Basha kujton “Holokaustin”: Të luftojmë të gjitha format e diskriminimit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kujton Ditën Ndërkombëtare të Holokaustit, tragjedinë që mori miliona jetë njerëzish.

Përmes një postimi në “facebook”, Basha thekson se 7 janari përkujtohet me dhimbje për shfarosjen mizorisht të 6 milionë hebrenjve. Sipas tij, kjo ditë nuk duhet harruar kurrë, ndërsa shton se jemi krenarë për sakrificën e shqiptarëve në mbrojtje të hebrenjve.

“Sot me 27 Janar përkujtojmë me dhimbje 6 milionë hebrenjtë që u shfarosën mizorisht gjatë Holokaustit.

Kurrë nuk duhet të harrojmë dhe duhet të përballemi e të luftojmë të gjitha format e antisemitizmit dhe diskriminimit.

Krenar për qëndrimin unik dhe sakrificën e shqiptarëve në mbrojtje të hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore. #weremember”,shkruan Basha.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close