Lajme

Dhunimi i biznesmenit, arrestohet 31-vjeçari shqiptar, çfarë deklaroi para oficerëve

Pak javë më parë një biznesmen, pronar i një hoteli në ishullin e njohur grek  Mikonos, u dhunua barbarisht nga një 31-vjeçar me qëllim për ta grabitur.

Më pas autori u larguar i ndihmuar një 32-vjeçar që po e priste në makinë.

Policia greke ka njoftuar sot se ka rënë në pranga 32-vjeçari, i cili rezulton me origjinë shqiptare, e po ashtu një emër i njohur për autoritetet në Greqi.

Ai i ka mohuar akuzat në polici, ndërsa mediat greke raportojnë se nga hetimet u gjet dhe u sekuestrua makina me të cilën largoi autorin 31-vjeçarari pasi dhunoi biznesmenin. Tashmë hetimet vijojnë dhe policia po punon për arrestimin e 32-vjeçarit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close