Lajme

Dibër: 2 të arrestuar, të proceduar dhe 2 adoleshentë, detaje

P olicia e Dibrës ka zbuluar autorët e d yshuar të grabitjes së dy dyqaneve të ndodhura në qytetin e Peshkopisë dhe në Maqellarë.
Policia ka a rrestuar dy nga autorët e d yshuar ndërsa ka shpallur në kërkim dy bashkëpunëtorë si dhe procedohen p enalisht dy shtetas të tjerë të implikuar në këtë veprimtari k riminale.

“Nga veprimet h etimore ka rezultuar se shtetasit e lartëpërmendur në bashkëpunim me një tjetrin, në Maqellarë kanë vjedhur me thyerje një dyqan celularësh në pronësi të një 53-vjeçari, dhe më pas celularët e vjedhura i’a kanë dhënë për qëllime përfitimi shtetasit M. P., ku ky i fundit i ka fshehur, me qëllim mosgjetjen e tyre nga kontrolli i Policisë.

 Po në vijim të hetimit, ka rezultuar se shtetasit e lartëpërmendur janë autorë dhe të vjedhjes së një dyqani celularësh në qytetin e Peshkopisë, ku kanë arritur të marrin disa celularë” informon policia.
Të arrestuar janë: A. Ll., 19 vjeç, M. P., 30 vjeç banues në Bulqizë.

U proceduan p enalisht shtetasit K. V., 17 vjeç, K. H., 17 vjeç; si dhe u shpallën në kërkim policor shtetasit R. Xh., K. Sh., banues në Bulqizë.

Policia ka sekuestruar sendet e gjetura të v jedhura nga autorët dhe dy automjete me të cilët udhëtonin. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër për veprime të mëtejshme. Vijon puna intensive për dokumentimin e disa v jedhjeve të tjera të ndodhura më parë ku dyshohet se janë të implikuar këta shtetas.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close