Lajme

Diell dhe temperatura deri në 14 gradë, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm.Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 03°C në 11°C dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 14°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -3°C në 4°C dhe në zonat e ulëta nga 00°C në 07°C.TCH

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close