Lajme

Diell dhe temperatura verore, parashikimi i motit për sot

Europa Juglindore vijon të jetë  në ndikimin e rrymave ajrore shumë të ngrohta me origjine nga veriu i Afrikës duke mbajtur klimë të butë në në territorin e Shqipërisë dhe temperatura të larta.

E Mërkurë , data 22 Shkurt 2023 Moti do të jetë me  kthjellime në pjesën ë parë të ditës, pasdite do të kemi shtim të vranësirave mesatare në mbrëmje.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënië në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 2/16°C

Zona e ulët 3/20°C

Zona bregdetare 8/18°C

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close