Lajme

Digjen disa goma në Vlorë, tymi i zi ‘pushton’ qytetin në mes të sezonit turistik

Disa goma janë djegur në Jalli të Nartës në Vlorë.

Sipas burimeve tymi ka mbuluar një pjesë të madhe të qytetit.

Kjo nuk është hera e parë që digjen goma dhe tymi mbulon qytetin, pasi diçka e tillë ka ndodhur edhe më parë.

Kjo është një situatë aspak normale, sidomos për momentin, kur ende jemi në mesin e sezonit turistik dhe turistë të shumta ndodhen në Vlorë.

Sakaq policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe zjarrfikësja po punon për shuarjen e flakëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close