Lajme

Digjen dy makina në afërsi të një karburanti në Luz të Fushë-Krujës

Dy makina janë djegur në fshatin Luz të Fushë Krujës në afërsi të një pike karburanti.

Policia njofton se fillimisht ka marrë flakë një makinë “Ford”, i parkuar dhe më pas si pasojë e flakëve është djegur edhe një mjet tjetër në afërsi të tij. Për pasojë ka vetëm materiale, ndërsa grupi hetimor po heton për përcaktimin e shkakut.

“Në fshatin Luz, Fushë Krujë, në afërsi të një pike karburanti dyshohet se ka marë flakë aksidentalisht një mjet tip “Ford”, që ishte i parkuar e si pasojë e flakëve ka mar flakë dhe një mjet tjetër tip “Volkswagen” i parkuar në afërsi të tij.Janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të zjarrit”. /abcnews.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: