Lajme

Digjet anija në mes të detit, mbante 3 mijë makina

Të paktën një person ka vdekur, ndërsa disa anëtarë të tjerë të ekuipazhit kanë mbetur të plagosur, pas zjarrit të rënë në një anije të madhe mallrash në brigjet e Holandës.

Një operacion i madh shpëtimi u zhvillua ku morën pjesë disa anije dhe një helikopter, që arritën të shpëtonin 23 anëtarët e ekuipazhit.

Anija rreth 18 mijë tonë kishte në bord rreth 3 mijë makina. Nga të dhënat e para të autoriteteve holandeze dyshohet se zjarri mund të ketë nisur në një makinë elektrike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close