Lajme

Digjet banesa e pensionistëve në Vaun e Dejës, dy të moshuarit mbetën në qiell të hapur

Mbrëmjen e 7 shkurtit, në fshatin Barbullush të Vaut të Dejës, një zjarr që dyshohet se erdhi si pasojë e një shkëndije elektrike, përfshiu të gjithë banesën e çiftit të moshuarve Veli dhe Fahrije Haxhija duke shkatërruar në pak minuta të gjithë mundin e tyre.

Prej më shumë se dy muajsh, dy të moshuarit 85 dhe 80 vjeç, së bashku me djalin e tyre të sëmurë, jetojnë në një kasolle në kushte shumë të vështira.

Bashkia Vau i Dejës i ka premtuar ndihmë por deri atëherë dy të moshuarit dhe i sëmuri do të vazhdojnë të jetojnë në këto kushte ndërsa apeli për ndihmë shkon për të gjithë qytetarët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close