Lajme

Digjet makina e Shefit të Paraburgimit Vlorë

Një makinë është djegur rreth mesnatës në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Hajrro Cakerri në Vlorë, e cila ka qenë në epiqendër e ngjarjeve kriminale në qytetin bregdetar muajt e fundit.
Mësohet se makina tip “Nissan Micra”, me targa AA 091 NB. Mjeti është në pronësi të shefit të Paraburgimit në Vlorë, Feim Alisinani. Ngjarja dyshohet se është e qëllimshme, pasi fillimisht dy persona kanë thyer xhami i mjetit dhe më pas është hedhur benzinë. Ende nuk dihen arsyet që kanë çuar autorët drejt këtij akti.

Njoftimi i Policisë Vlorë: Më datë 27.11.2020, rreth orës 01:00, në lagjen “Hajro Çakërri”, Vlorë, ka rënë zjarr dhe është djegur plotësisht automjeti i markës “Nissan”, në pronësi të shtetasit F. S.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: