Lajme

Digjet një shtëpi në Bishtin e Kalldrëmit në Vlorë

Një shtëpi ka marrë flakë dhe është djegur pasditen e sotme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si Bishti i Kalldrëmit në Vlorë.

Nga ngjarja bëhet me dije se ka dëme të shumta materiale, por jo në njerëz. Forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë dhe po luftojnë me flakët.

Nuk dihet ende shkaku që ka ndezur flkaët. Pritet të mësohet në vijim nëse bëhet fjalë për ndonjë defekt elektrik apo kjo është një tjetër vatër zjarri në vijimësi të situatës që ka përfshirë vendin tonë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close