Lajme

Dikur në pritje me orë të gjata, Rama publikon videon: Pushimet e para pa kufi mes Shqipërisë dhe Kosovës

Kryeministri Edi Rama thotë se këto janë pushimet e para pa kufi mes Shoqërisë dhe Kosovës.

Ai ka ndarë një video ku shihet sesi pushuesit nga Kosova prisnin në radhë të gjata për të hyrë në Shqipëri verën e kaluar, ndërsa këtë vit me marrëveshjen e arritur mes dy vendeve nuk do të ketë më kufi për muajt e verës dhe festat kombëtare.

“Pushimet e para pa kufi mes Shqipërisë dhe Kosovës” shkruan Rama në postimin e tij në rrjetet sociale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close