Lajme

Dita Botërore kundës SIDA, mesazhi i presidentit Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë një mesazh në rrjetet sociale me rastin e Ditës botërore të luftës kundës sëmundjes së SIDA-s.

“Sot në Ditën Botërore kundër HIV/AIDS, – shkruan Meta, – ne vlerësojmë rëndësinë që ka kujdesi shëndetësor ndaj të prekurve prej saj, solidarizohemi dhe vazhdojmë të bashkojmë përpjekjet tona për të parandaluar duke ndërgjegjësuar dhe përmirësuar edukimin, në veçanti tek të rinjtë, në luftën kundër përhapjes së kësaj sëmundjeje vërtet të rëndë.”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close