Lajme

Dita e Evropës, mesazhi i veçantë i kryeministrit Rama përmes një video

Kryeministri Edi Rama këtë të dielë e ka nisur me një urim në Ditën e Evropës. Kreu i qeverisë ka zgjedhur si mesazh urimi vetëm një video në të cilën paraqiten mënyra sesi funksionon Bashkimi Evropian. Nga imazhet e videos tregohet se BE funksionin si një organizatë bashkëpunuese mes vendesh dhe mbështetëse për njëri-tjetrin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: