fbpx
Lajme

Dita nis me kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të ndryshojë moti në vijim

Sipas MeteoAlb: Vranësira të shpeshta dhe shira të izoluar mbizotërojnë zonat bregdetare orët e para të ditës, ndërsa gjysma lindore e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por duke ju afruar mesditës vranësirat dhe shirat përfshijnë gjithë vendin, KU gjatë pasdites dhe natës rreshjet do jenë mesatare dhe intensive. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 23°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë.

Kosova Deri në mesditë Kosova vijon me kthjellime dhe vranësira të herë pas- herëshme, por paszitja sjellë zhvillim të vranësirave dhe rrebeshe shiu, ku gjatë natës në zonat jugperëndimore reshjet behen edhe intensive.

Maqedonia e Veriut Paraditja do paraqitet me kthjellime në MV. POR mesdita dhe pasditja shtojnë vranësirat duke sjellë shira të pakët. Mbrëmja dhe nata sjellin shira mesatare dhe lokalisht intensiv edhe në MV

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button