Lajme

Dita nis me kthjellime, mësoni si do të ndryshojë moti në vijim

Sipas MeteoAlb: Moti në vendin tonë gjatë paradites do të PARAQITET me kthjellime, përjashtim bën vetëm skaji verior i cili do kete vranësira të lehta. POR pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash nëpër territor por pa rrezikuar reshje. Edhe nata vijon në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga -5°C deri në 13°C.

Kosova Paraditja do të paraqitet me mot të kthjellët në të gjithë territorin e kosovës. Por mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash nëpër territor por pa sjellë reshje. Maqedonia e Veriut Kthjellime dhe vranësira të dendura dominojnë mv gjatë orëve të paradites por pasditja sjell largim gradual të vranësirave duke bërë që kthjellimet të jenë dominante

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close