fbpx
Lajme

Dita nis me mot të kthjellët, mesdita sjell rrebeshe shiu në veri dhe lindje

Kthjellimet do të mbizotërojnë gjatë paradites në gjithë territorin shqiptar. Por mesdita shton vranësirat duke gjeneruar rrebeshe të përkohshme shiu në zonat veriore e lindore, duke lënë pjesën tjetër të vendit me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjesit dhe mesditës duke u luhatur nga 7°C mëngjesi deri në 26°C mesdita. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button