fbpx
Lajme

Dita nis me shi dhe vranësira, mësoni si do të ndryshojë moti në vijim

Sipas MeteoAlb: Paraditja mbetet me vranësira të dendura dhe reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit, vetëm zonat malore do kenë dëborë të pakët. Parashikohet që pas mesditës moti të përmirësohet në zonat veriore dhe Qëndrore NDERSA shira të pakët mbeten në zonat Jugore.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 15°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 – 5 ballë.

Kosova Pjesa e parë e ditës paraqitet me vranësira të dendura dhe reshje të izoluara në territorin e Kosovës. Por pjesa e dytë e ditës sjellë përmirësim të motit dhe pauz të reshjeve.

Maqedonia e Veriut Vranësira të shpeshta të cilat herë pas here pësojnë zhvillim dhe sjellin reshje shiu e dëbore dominojën kushtet atmosferike në MV gjatë paradites. Mesdita dhe kryesisht pasditja përmirësojnë motin.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button