Lajme

Dita nis me vranësira dhe borë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Dita nis me vranesira te dendura dhe reshje debore ne pjesen me te madhe te shqiperise. Por duke ju afruar mesdites moti kthjellohet ne zonat perendimore dhe gradualisht kthjellimet do te perfshijne gjithe vendin. Edhe nata vijon ne kushtet e motit te kthjellet.

Temperaturat e ajrit ulen sërisht  me 6 grade në mëngjes dhe mesditë duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga  -15°C  deri në 4°C. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi  60 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

Maqedonia e Veriut

Vranesira te dendura dhe reshje debore mbizoterojne motin deri pas mesdites ne territorin e MV. Parashikohet qe pasditja te sjelli pauz te reshjeve dhe permiresim te kushteve atmosferike duke ri-kthyr kthjellimet.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close