Lajme

Ditë me mjegull, si parashikohet moti për ditën e sotme

Ditën e sotme Shqipëria do të përfshihet nga një mot i qëndrueshëm. Që në mëngjes, do të vihet re se kemi të bëjmë me një mot me masa të thata dhe vlerave të larta të presionit atmosferik. Në mesditë, në të gjithë territorin e vranësira të pakta e mesatare kalimtare.

Në zonat luginore dhe jo vetëm pritet të ketë mjegull të dendur. Temperaturat në vlerat e mesditës vijojnë te jenë relativisht të larta ndërsa ato të mëngjesit pothuajase në vlera të stinës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 deri në 6m/s duke u shoqëruar me valëzim në dete nga 1 deri në 2 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close