Lajme

Ditën biznesmen e natën hajdut…

Në vilën luksoze ku shqiptari jetonte me familjen e tij, jo shumë larg kompanisë së tij, policia gjeti një ‘thesar’ të vërtetë të mallrave të vjedhura, me vlerë dhjetëra mijëra euro, ar dhe lloje të ndryshme të bizhuteri, duke përfshirë vathë, ora, syze dielli, parfume: të gjitha materialeve të vendosur në qese, e fshehur në shtëpi.

Taulant Leka, shqiptarë 30 vjeç, pronar i MEDIATECH (kompani e specializuar në prodhimin e skelës për industrinë e ndërtimit), ndodhet që nga e premtja e kaluar në burg në Belluno si kreu i një bande të hajdutëve. Në qeli janë edhe dy bashkëpunëtorët e tij, dy bashkatdhetarët, një 31 vjeçar dhe një 42 vjeçar, të dëbuar në të kaluarën nga vendi.

Shqiptarët “e specializuar” në vjedhje shtëpish, u arrestuan nga agjentët e skuadrës së Belluno dhe Sedico nga policia, ndërsa ata po ktheheshin në shtëpi pas një tjetër “sulmi” në provincën fqinje të Bellunos, pavarësisht nga problemet e rënda të shkaktuara nga moti i keq.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close