fbpx
Lajme

Djali i ri turk në takim me Melisën, i dridhen buzët dhe duart

Takimi 4 minutash mes djalit të ri nga Turqia, Muratit dhe Melisës ka përcjellë emocione shumë të forta në studio. Edhe pse është nga një vend i huaj, ai është kuptuar shumë mirë në gjuhën shqipe me Melisën.

Dialogu gjatë takimit 4 minutash: Murati: E ke mësuar turqishten? Melisa: Jo vetëm pak me shoqen e ngushtë. Murati: Mendoj që do të kuptohemi. Melisa: Mendon se jam tepër e egër? Murati: Mendoj se ke një tip të ëmbël dhe një shumë të egër. Kjo më pëlqen. Melisa: Kush të pëlqen më shumë?

Murati: Më shumë më pëlqen ti dhe Sindi sepse jeni më të ëmbla. Melisa: Je i qetë si natyrë? Murati: Më shumë jam i qetë, nuk nevrikosem shumë shpejt. Ti dukesh shumë e egër kur diskuton. Melisa: 5 min e kam unë Murati: Është shumë 5 minuta. Çfarë mendimi ke për një çun të huaj? Melisa: Nuk ka lidhje, nëse e do realisht një person i kalon çdo pengesë dhe gjuha nuk është pengesë.

Ndërsa Murati pas takimit tha se kishte emocione nga komunikimi në gjuhën shqipe. Analisti Arjan Konomi e komentoi shumë pozitivisht takimin 4 minutash të Muratit dhe Melisës.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button