Lajme

Djegia e gomave në Vlorë, policia shoqëron katër persona

Policia e Vlorës ka shoqëruar katër persona lidhur me djegien e qindra gomave në qytetin e Vlorës gjatë ditës së sotme. Ata do të merren në pyetje në lidhje me ngjarjen në fjalë, e cila duket të jetë një ngjarje e përsëritur shpesh. Djegia e qindra gomave të vjetra në Vlorë ka shkaktuar ndotje masive të ajrit.

Siç shihet edhe nga pamjet, tymi i zi ka mbuluar zonën. Ndërkohë forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje për të shuar flakët. Dyshohet se zjarri është i qëllimshëm.

Njoftimi i policisë: Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 09:10, në lagjen “24 Maji”, ka rënë zjarr pranë hidrovorit dhe si pasojë e përhapjes së flakëve po digjen disa goma automjetesh.

Në vijim të veprimeve, shërbimet e Policisë kanë shoqëruar 4 persona, për t’i pyetur në lidhje me këtë ngjarje.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close