fbpx
Lajme

Do shpartallojë “grushtin e shtetit”, Mediu zbulon vendimin që ka marrë

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i është bashkuar apelit të presidentit Ilir Meta, që qytetarët të bëhen bashkë në protestën e 2 marsit. Sipas tij, qytetarët do të mblidhen bashkë jo për parti, por për Kushtetutën dhe ligjin.

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, prej ditësh ka nisur një luftë të fortë me ndërkombëtarët dhe mazhorancën, duke i implikuar në grusht-shteti kundër institucioneve shqiptare.

Ai paralajmëroi edhe dje për mbajtjen e një tubimi në 2 mars përpara Kryeministrisë. Meta ftoi qytetarët që të vijnë në protestë me lule mimoze të freskëta, që sipas tij, paralajmërojnë ardhjen e pranverës Kuq e Zi për të gjithë shqiptarët e bashkuar kudo janë.

Statusi

Kushtetuta eshte marveshja qe shqiptaret kane bere per ti vene kufi pushtetit dhe pushtetareve, makuterrise dhe marrezise. Eshte marveshja qe mbron lirite dhe të drejtat, të drejten e prones, sigurine për jeten. Mbrojtja e Kushtetutes eshte detyrim për te gjithe qytetaret.

Në 2 Mars shqiptaret, demokrate, republikane, socialiste me dhe pa parti bashkohen për jeten dhe lirine e tyre, jo per Presidentin, jo per parti por per Kushtetuten dhe ligjin, kunder shkaterrimit të shtetit nga Rilindja.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button