fbpx
Lajme

Donald Trump Jr rezulton pozitiv

Djali i madh i presidentit amerikan Donald Trump ka dalë pozitiv për koronavirus, sipas zëdhënësit të tij. Donald Trump Jr, 42 vjeç, u diagnostikua në fillim të kësaj jave dhe ka qenë në karantinë në kabinën e tij të gjuetisë që nga rezultati, tha zëdhënësi.

“Ai ka qenë plotësisht asimptomatik deri më tani dhe po ndjek të gjitha udhëzimet e rekomanduara mjekësore Covid-19”, sipas deklaratës.

Don Jr është i dyti nga fëmijët e presidentit që rezulton pozitiv. Barron Trump, 14 vjeç, gjithashtu u diagnostikua muajin e kaluar, por u shërua shpejt. Një folës i zjarrtë, Don Jr luajti një rol të madh në fushatën presidenciale të babait të tij.

Ka pasur gjithashtu spekulime se Don Jr është i interesuar të kandidojë për Shtëpinë e Bardhë, hamendësime që ai nuk është përpjekur t’I hedhë poshtë. Partnerja e Don Jr, Kimberly Guilfoyle, dikur në Fox News, doli pozitive në korrik dhe u shërua. Ai me sa duket nuk e kontraktoi infeksionin në atë kohë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button