Lajme

“Dosje të vjetra”, detaje nga aksioni në Vlorë

Gazetari Enrik Mehmeti ka dhënë detaje të reja nga operacioni i SPAK në Kadastrën e Vlorës. Bëhet fjalë për dosje të vjetra për të cilat ka pasur ankesa për vite me radhë nga qytetarët.

Një prej tyre mësohet të jetë dosja e Karaburunit, por dhe zonave të tjera bregdetare.

SPAK deri më tani ka tërhequr për verifikim një pjesë të dosjeve dhe të dhënave.

Prokurorët ditën e sotme zbarkuar në zyrat e Kadastrës së Vlorës, një prej institucioneve më problematike ndër vitet e fundit për shkak të dorëheqjes së vazhdueshme të drejtuesve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close