Lajme

Drejt Italisë, 3 shqiptarë të fshehur në kamion për të kaluar nga Durrësi

Tre persona janë kapur të fshehur në një kamion për të kaluar ilegalisht nga Porti i Durrësit drejt Italisë.

Policia thotë se tre të rinjtë, A.Z. 23 vjeç, M.Gj. 27 vjeç dhe B.T. 23 vjeç ishin fshehur në rimorkion e një kamioni tip Scania, në tentativë për të kaluar kufirin drejt Italisë në mënyrë të paligjshme.

Ata u gjobitën me 200 mijë Lekë të vjetra secili për veprën penale të shmangies së verifikimit kufitar. Ndërsa, shoferi i kamionit, 30-vjeçari me iniciale T.M. u arrestua në flagrancë.

Autoritetet kufitare sekuestruan 1 mijë Euro, 4 celularë si dhe kamionin. Gjithashtu nga kontrollet e dokumentacionit të udhëtarëve në Portin e Durrësit, janë kapur dhe proceduar në gjendje të lirë dy persona, L.K. 22 vjeçe dhe A.A. 56 vjeç, të cilët tentuan të kalojnë kufirin me dokumenta të falsifikuara.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close