Lajme

“Drejtësi për Klodianin”, qytetarët në Vlorë protestë: Të keqardhur, policia të ristrukturohet

Vendi është përfshirë në p rotesta për v rasjen e Klodian Rashën nga efektivi i policisë Nevaldo Hajdaraj.

Ndonëse Vlora në krahasim me qytetet e tjera ka pasur një protestë më pak të revoltuar sërish mesazhi është i njëjtë “Drejtësi për Klodianin”, duke kërkuar liri dhe barazi për të drejtën e jetës.

Ketë të dielë , edhe pse të pakët në numër , qytetarët shihen duke protestuar në qytetet me pankarta në duar duke kërkuar  “Drejtësi për Klodianin”.

Të vendosur përpara Drejtorisë së Policisë një nga qytetarët pjesëmarrës në protestë shprehet se sipas tij duhet ristrukturim i policisë dhe Policia e Shtetit të heqë dorë nga arroganca dhe d huna.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: