Lajme

Droga vinte nga Shqipëria’, arrestohen dy persona në Podgoricë, u kapën me 65 kg kanabis

Dy persona janë arrestuar nga policia e Podgoricës mbrëmjen e sotme pasi në makinat e tyre u kap një sasi prej 65 kg kanabis.

Sipas mediave vendase, në pranga janë vendosur shtetasit A.D. 27 vjeç dhe I.D. 23 vjeç. Ata po udhëtonin me dy makina të ndryshme tip “Skoda” dhe “Renault”.

Ata u ndaluan në zonën e Tuzit ku pas kontrollit të mjeteve të tyre, iu gjetën dy çanta me kanabis, me një peshë prej 65 kg në total.

Policia e Podgoricës bën me dije se lënda narkotike është futur kontrabandë nga Shqipëria.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close