Lajme

Droni i Turqisë në mbështetje të Ukrainës shkatërron sistemin raketor të Rusisë (Pamjet)

Këto janë pamjet e dronit të Ukrainës që ka targetuar dhe shkatërruar sistemin raketator të Rusisë. Pamjet janë shpërndarë nga komandanti i Forcave të Armatosura të Ukrainës, Valery Zaluzhny.

Sulmi është bërë nga dronet e Turqisë, që konsiderohet nga më efektivët në eliminimin e shënjestrave. Sipas komandantit të forcave ukrainase, sulmi me dron ndaj raketave ruse ndodhi pranë qytetit Malyn, 100 kilometra larg në veriperëndim të Kievit. /tvklan.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close