fbpx
Lajme

‘Dua vetëm një shtëpi’/ Pamjet dramatike me lotët e shqiptarëve ‘kumbojnë’ në Konferencën e Donatorëve (Video)

Po zhvillohet sot në Bruksel Konferenca e Donatorëve për Shqipërinë, e cila u g odit nga një tërmet shka tërrimtar më 26 nëntor 2019, që la pas 51 vik tima, të pla gosur dhe mijëra ndërtesa të rrënuara.

Pas fjalës së kryeministrit Edi Rama, në monitor është shfaqur një video e tërmetit tro nditës, që tregoi pamjet rrëqethëse të Durrësit dhe Tiranës, ditën e tërmetit.

Zyrtarë të lartë nga 100 shtete, që janë pjesëmarrëse në Konferencën e Donatorëve, panë nga afër pas ojat kat astrofike të tërmetit, si dhe dëgjuan lotët e shqiptarëve të prekur nga kjo fatkeqësi natyrore, të cilët kërkojnë një shtëpi, pasi 26 nëntorin e gdhinë në qiell të hapur./balkanweb

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button