Lajme

Durrës, 3 djem dhe 1 transgjinore në një dhomë hoteli, 26-vjeçari tenton të vrasë shokun e tij

Mëngjesin e sotëm në ambientet e dhomës së një hoteli në Durrës, ka mbetur i p lagosur një ri. Në dhomën e hotelit kanë qenë të pranishëm 3 djem dhe 1 vajzë. Një 26-vjeçar ka tentuar të v rasë shokun e tij 20-vjeç.

Autori është shpallur në kërkim. Ndërkohë që është a rrestuar në flagrancë 22-vjeçarja që fshehu a rmën e z jarrit dhe 1 tjetër tjetër që strehoi 22-vjeçaren, pas ngjarjes. Në kërkim edhe i riu i katërt, për moskallëzim k rimi.

Autori i dyshuar është Markeljan Beqiri, 26-vjeç ka tentuar të v rasjë 20-vjeçarin Arni Sulejmani, i cili ka mbetur i p lagosuri. Anxhela Brisku dhe Enver Hysenaj janë ar restuar, ndërkohë Tefik Shehu është shpallur kerkim për moskallëzim k rimi.

Policia e Durrësit njofton se është njoftuar për të shtëna a rmësh në ambientet e dhomës së një hoteli në autostradën Durrës-Tiranë dhe se ishte p lagosur me a rmë z jarri një shtetas, ka nisur aksionin për zbardhjen e saj.

“Gjatë veprimeve hetimore ka rezultuar se në ambientet e dhomës së një hoteli, në të cilën kanë qenë shtetasit M. B., T. Sh., A. B. dhe A. S., shtetasi M. B. ka tentuar të v rasë me a rmë zjarri, shtetasin A. S., 20 vjeç, banues në Durrës, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Në vijim të veprimeve hetimore 26-vjeçari M. B., banues në Durrës, është shpallur në kërkim për veprat penale “V rasja me dashje” mbetur në tentativë dhe “A rmëmbajtja pa leje”. Në kërkim është shpallur edhe shtetasi T. Sh., 32 vjeç, për veprën penale “Moskallëzim krimi”.

Gjithashtu janë arrestuar në flagrancë shtetasit: A. B., 22 vjeçe, për veprat penale “A rmëmbajtja pa leje”, “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” dhe “Moskallëzim k rimi”.

Kjo shtetase, menjëherë pas ngjarjes, ka marrë a rmën e zjarrit dhe e ka fshehur në pjesën e pasme të hotelit; E. H., 66 vjeç, për veprën penale “Moskallëzimi i k rimit”, pasi ka strehuar shtetasen A. B., ndërkohë që ka patur dijeni për ngjarjen”, ka njoftuar policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: