Lajme

Durrës, Arrestohet 25-vjeçari

Ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në lagjen nr. 4, në Durrës ku mbeti i p lagosur 25-vjeçari Arbër Tivari, është zbardhur nga uniformat blu.

Policia bën me dije se nga h etimet ka rezultuar se ngjarja ka ndodhur pas një k onflikti fizik të çastit dhe më pas përplasja është agravuar deri në përdorimin e a rmëve të z jarrit, ku shtetasi Alket Buçpapaj. ka p lagosur me a rmë zjarri në krah, shtetasin Arbër Tivari, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “V rasja me dashje” mbetur në tentativë” dhe “A rmëmbajtja pa leje” në ngarkim të shtetasit Alket Buçpapaj., si dhe për veprat p enale “Mbajtja pa leje e a rmëve në banesë” dhe “Mbajtja pa leje e a rmëve të ftohta”, në ngarkim të shtetasit Arbër Tivari.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close