Lajme

Durrës, kapet në flagrancë grabitësi

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit për shkak se me anë të një thike ka tentuar që të vjedhë në banesën e një gruaje.

Ka qenë një patrullë në plazhin e Durrësi që ka marrë informacion se në një banesë në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, një person po tentonte të vidhte me dhunë, menjëherë kanë mbërritur në adresën e dhënë, ku bënë kapjen dhe ar restimin në flagrancë të shtetasit Dorjan Tonuzi., 27 vjeç, banues në Durrës.

Ky shtetas, ditën e djeshme, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, pasi është futur me forcë në banesën ku jetonte me qira shtetasja M. B., e ka goditur atë me grushte dhe nën k ërcënimin e një mjeti të mprehtë (thikë), ka tentuar të vjedhë para në shtëpinë e saj.

Njoftimi i policisë: Tentoi të v idhte nën k ërcënimin e një mjeti të mprehtë (t hikë), në banesën e një shtetaseje, falë ndërhyrjes së menjëhershme të Policisë a rrestohet në flagrancë autori.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale mjeti i mprehtë (thikë).

Shërbimet e Stacionit të Policisë Plazh, pas marrjes së informacionit se në një banesë në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, një shtetas po tentonte të v idhte me d hunë, menjëherë kanë mbërritur në adresën e dhënë, ku bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit D. T., 27 vjeç, banues në Durrës.

Ky shtetas, ditën e djeshme, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, pasi është futur me forcë në banesën ku jetonte me qira shtetasja M. B., e ka goditur atë me grushte dhe nën k ërcënimin e një mjeti të mprehtë (t hikë), ka tentuar të vjedhë para në shtëpinë e saj.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan mjeti i mprehtë (t hikë). Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “V jedhja me d hunë”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: