Lajme

Durrës/ Mashtronin turistët nëpërmjet lojrave me letra dhe i mernin paratë, ndalohen 3 personave

Mashtronin turistët nëpërmjet lojërave me letra, duke iu marrë shuma të ndryshme parash, bien në p rangat e Policisë 3 shtetas. Gjatë kontrollit f izik, njërit prej të a rrestuarve iu gjet dhe sekuestrua një sasi l ënde n arkotike c annabis s ativa.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e k rimeve që ndodhin kryesisht gjatë sezonit turistik, kanë vijuar kontrollet përgjatë vijës bregdetare dhe në stacionet e autobusëve ku zbresin turistët. Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë kapën dhe a rrestuan në flagrancë duke mashtruar një shtetas kosovar, shtetasit:

  1. M., 28 vjeç, A. Xh., 19 vjeç banues në Shijak dhe K. D., 19 vjeç, banues në Skrapar.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, organizonin lojëra me letra me turistët dhe përfitonin para prej tyre nëpërmjet mashtrimit. Gjatë kontrollit fizik, shtetasit A. Xh. iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi l ënde n arkotike c annabis s ativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat p enale “M ashtrimi” kryer në bashkëpunim dhe “P rodhimi dhe s hitja e n arkotikëve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close