Lajme

Durrës, Ndalohen 3 shtetas, detaje

Tre persona në Durrës kanë rënë në pranga pas kontrolleve që janë bërë në këtë qytet për parandalimin e veprimtarisë k riminale. Sipas njoftimit të bluve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

  1. K., 43 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen nr. 16, Durrës, është ndaluar nga shërbimet e Policisë mjeti tip “Smart”, që drejtohej nga ky shtetas, dhe gjatë kontrollit u gjet një a rmë zjarri p istoletë, 9 f ishekë, 1 t hikë dhe një sasi l ëndë na rkotike m arijuanë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.
  2. K., 34 vjeç, banues në Durrës, i cili po lëvizte me biçikletë në lagjen nr. 4, Durrës, dhe gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga Patrullat e Përgjithshme i janë gjetur 42 doza me l ëndë n arkotike h eroinë, 17 d oza me l ëndë n arkotike k okainë, një shumë prej 108.890 lekësh dhe 3 grirëse h ashashi, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. E. H., 25 vjeç, banues në Durrës, pasi shërbimet e Policisë e kanë ndaluar në lagjen nr. 1, Durrës dhe gjatë kontrollit f izik, në xhep, iu gjetën fara të dyshuara c anabis s ativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Materialet i kaluan Prokurorisë Durrës për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close